Zahajovací výlet 2021

Letos jsme nový školní a skautský rok společně zahájili procházkou v kohoutovické oboře v Brně. Sešel se nás rekordní počet skládající se z vedoucích, skautů, vlčat, ale především nováčků a jejich rodičů.

Po krátkých představovacích hrách jsme vyrazili vzhůru směrem rozhledna Holedná. Cestou jsme se každý blíže seznamovali a povídali si. Z vrcholu rozhledny jsme bohužel do klubovny nedohlédli, ale mohli jsme se pokochat ohromujícím výhledem na přehradu.

Obědovou pauzu jsme dali u rybníčku, nyní však už spíše zelenkavé bažiny uprostřed obory. A aby nebyl celý výlet jen o chození, zahráli jsme si v lese vlajkovanou, skauti i vlčata vytvořili vyrovnané týmy a proto skončil stav hry 1:1. Po opuštění obory jsme se dali údolím oddechu zpět do civilizace a poblíž zastávky Kamenolom se rozloučili pokřiky jednotlivých družinek.

Moc všem děkujeme za účast a těšíme se na další společné akce a týdenní schůzky s dětmi!

Matějko