Schůzky 2020/21

Jsme 89. skautský chlapecký oddíl patřící do organizace Junák – český skaut. S novým mladším vedením se začíná náš oddíl rozrůstat a dále pokračujeme s nabíráním nováčků ve věku 7-14 let.

Kdy jsou a co to jsou skautské schůzky?

Čtvrtek 16:30-18:30 Skauti (kluci 12-14 let)

Pátek 15:30-17:00 Vlčata (kluci 7-11 let)

Schůzky pro vlčata i skauty se konají v klubovně na Údolní 24. Je to hned vedle zastávky Obilní trh, na trase šaliny č. 4.

Schůzky jsou pravidelné setkání skupiny 4 až 10 dětí a dvou starších vedoucích. Nejedná se ale pouze o jakési hlídání dětí, vedoucí se snaží přes rok předávat klukům nějaké vědomosti, vytvářet kladný vztah k pohybu např. přes akční běhací hry, učit je spolupráci a taky nechat trochu kluky vyblbnout po náročném týdnu ve škole. Sjednocující prvek všech schůzek je celoroční hra, která je postavena na nějakém příběhu (např. Pán prstenů).

Kontakt: Michael Navrátil (vedoucí schůzek, zdravotník) – (michael.navratil@skaut.cz, 778006990)

Schůzky nejsou všechno…

Kdo by myslel, že týdenním setkáváním naše veškerá činnost končí, tak je na omylu. K naší neodmyslitelné činnosti patří také výlety, přespávačky v klubovně, víkendovky na skautských základnách, občas pořádáme taky půldenní zábavné akce jako je návštěva Jump Parku a nebo Laser Game. Tyto akce se konají většinou jednou za 3 týdny a jsou dobrovolné, i když je samozřejmě fajn, když je nás tam co nejvíc. Celoročním vyvrcholením je poté dvoutýdenní tábor. Na fotky z toho posledního se můžete podívat zde: https://89oddil.skauting.cz/2020/08/08/tabor-2020-trpaslici/

Pokud Vás naše činnost zaujala, určitě se nebojte nám napsat nebo zavolat a na cokoliv se zeptat. (Kontakt je výše v textu.) Za každou novou tvář v oddíle budeme moc rádi.